Załóżmy, że mamy możliwości, aby nieco dłużej cieszyć się walorami jakie oferuje nam ośrodek SPA. Nie ma żadnego problemu ze znalezieniem takiego, który łączy swoje funkcje zabiegowo-relaksacyjne z usługami hotelowymi. Mało tego – przyjęło się, że właśnie takie SPA jest optymalnym i właściwym z punktu widzenia oryginalnej definicji. Wszak prawdziwa regeneracja jest procesem, którego nie należy sztucznie przyspieszać. Kilka godzin daje nam namiastkę, ale nie pozwala cieszyć się pełnią szczęścia jakie daje dłuższy pobyt w SPA.

Jest to zatem wyborny pomysł na zagospodarowanie urlopu. W Polsce działa wiele hoteli mających również w zanadrzu wysokiej jakości zaplecze służące do świadczenia usług typu SPA. Bardzo ważne, aby żadnego z elementów działalności nie traktować po macoszemu. Dobre centrum słynie z tego, że ani hotel nie jest tylko dodatkiem do SPA, ani odwrotnie. Obie aktywności należy traktować równorzędnie i dokładać wszelkich starań, aby wszystkie działania stały na wysokim poziomie.

Jedynie wówczas klienci będą zadowoleni. To buduje silną markę w skali regionu i nie tylko. Bardzo dobre hotele z kompleksem SPA funkcjonują dziś na terenie całego kraju i stanowią łakomy kąsek dla wszystkich pań, które chcą zadbać o urodę. Oczywiście klienci cenią w nich również elastyczność. Dlatego ludzie, którzy chcą skorzystać wyłącznie z części hotelowej i zaplecza gastronomicznego lub konferencyjnego mają taką możliwość.

Często proponuje się im specjalne rabaty na pojedyncze zabiegi SPA, co jest mile odbierane.