Feng shui to znaczy „wiatr ”i „woda”, czyli coś niewidzialnego i nieuchwytnego. Taka też powinna być atmosfera w naszym mieszkaniu, która wynika z charakterów i osobistej energii wszystkich domowników.

Te elementy wraz z tym, co materialne mają stworzyć niepowtarzalny klimat właściwy tylko naszej przestrzeni i nam samym. Każda osoba w rodzinie powinna mieć swoje miejsce we wspólnym domu, swój azyl, gdzie się relaksuje, odpoczywa a nawet niekiedy pracuje.

Taka osobista strefa, akceptowana i szanowana przez współmieszkańców powoduje, że chętnie powracamy do domu. Najczęściej można to zauważyć na przykładzie rodziców dbających o dom, dzieci, dobrobyt całej rodziny, zarabiających na utrzymanie.

Dla nich zwłaszcza istnienie takich miejsc w domu ma znaczenie, a każde naruszenie ich osobistej przestrzeni może rodzić konflikty, nieporozumienia, wnosić niepotrzebnie złą energię. Nie o to jednak chodzi w założeniach feng shui, przecież mamy dążyć do harmonii i porządku w naszym domu, wystrzegać się chaosu, pozwolić swobodnie płynąć pozytywnej energii.