Kupno samochodu za granicą kraju było jakiś czas temu istnym szaleństwem, kupujący wierzyli w każde słowo pośrednika lub też ogłoszeniodawcy, jeśli kupowali bezpośrednio samochód od właściciela. Niestety wielu kupujących takie samochody było rozczarowanych w takim samym stopniu jak zaoferowani w chwili kupna.

Przede wszystkim część samochodów niestety okazywała się kradziona, inna złożona z kilku różnych samochodów, powypadkowa lub po innych nieszczęściach jak na przykład powodzie. Jak w każdej sytuacji nie można uogólniać, że wszystkie samochody sprowadzane z zagranicy to wraki, które u nas nie zostaną dopuszczone do ruchu zanim nie zainwestujemy sporej sumy pieniędzy, ale niestety trzeba mieć na względzie to, że nie zawsze mamy do czynienia z rzetelnymi sprzedawcami odnosi się to przede wszystkim do samochodów kupowanych przez pośredników na przykład w postaci komisów samochodowych.

Zdarza się, że i oni nie wiedzą, czym dokładnie „handlują”, chociaż nie wiadomo, która z sytuacji jest gorsza niewiedza czy umyślne oszukiwanie kupujących.